mgr inż. Jerzy Mrówka     +48 733 446 264     jerzy.mrowka@jmmetrology.eu

 Wyszukiwanie:
Search
Generic filters
 

Temat: Wagony tarowe


Kategoria:

Wagony tarowe

Wagony tarowe

Wagony tarowe – nasza zakładka Zagadnienia Techniczno-Wagowe została uzupełniona o informację o wagonach tarowych stosowanych w naszym kraju. Staraliśmy się przekazać kilka istotnych informacji praktycznych. Mamy nadzieję, że będą przydatne.

Na poniższej fotografii przedstawiono wyłożone na tory na pomost wagi wzorce rolkowe (po 2,5 t) podczas legalizacji wagi.

wagony tarowe

Zasadniczy wagon tarowy jest pojazdem szynowym 3-osiowym (aktualnie o rozstawie osi równym 1500 mm) i masie własnej 25t.  Wagon ten posiada ponadto komory wzorcownicze pozwalające pomieścić 200 szt.  odważników 25 kg oraz 8 odważników rolkowych po 2500 kg – co pozwala uzyskać łączną masę wzorów równą 50t.

Zasadniczy wagon tarowy nie ma hamulców, dlatego nie może być transportowany z pełnym obciążeniem.  Z tych powodów towarzyszy mu zawsze wagon 2-osiowy, który jest przystosowany do transportu rolek 2,5 t.  Wagon ten (zwany pomocniczym lub towarzyszącym) posiada dźwig umożliwiający przeniesienie rolek na wagon zasadniczy (tzw. uzbrojenie tego wagonu) lub też spuszczenie ich na tor.

Skomentuj:

Loading Facebook Comments ...

Leave a Reply

Your email address will not be published.