mgr inż. Jerzy Mrówka     +48 733 446 264     jerzy.mrowka@jmmetrology.eu

 Wyszukiwanie:
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Filter by Custom Post Type
Filter by Categories
Dla kolejnictwa
ETCS
Informacje ogolne
Systemy DSAT
Doradztwo Metrologiczne Wagowe
Informacje ogolne
Interpretacje Dyrektyw NAWI i MID
Krajowe przepisy wykonawcze
Pojęcia
Słowa na A
Słowa na B
Słowa na C
Słowa na D
Słowa na E
Słowa na F
Słowa na G
Słowa na H
Słowa na I
Słowa na J
Słowa na K
Słowa na L
Słowa na M
Słowa na N
Słowa na O
Słowa na P
Słowa na R
Słowa na S
Słowa na Ś
Słowa na T
Słowa na U
Słowa na V
Słowa na W
Słowa na Z
Technika wagowa
Nowości na stronie
Ciekawostki
Tematy powiązane
Android
ISO
Magistrale komunikacyjne
 

Temat: SEPE


Kategoria:

SEPE

SEPE

SEPESystem Ewidencji Pracy Eksploatacyjnej – jest to komputerowy system informacyjny, śledzący aktualną sytuację ruchową pociągów na sieci linii kolejowych zarządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

System ten gromadzi dane dotyczące obciążenia odcinków linii kolejowych w podziale na kategorie pociągów uruchamianych na sieci PKP PLK S.A.

Główne cele systemu to: zapewnienie aktualnej informacji o sytuacji ruchowej na nadzorowanych liniach kolejowych, rejestrowanie opóźnień i przyczyn ich powstawania oraz poprawa płynności ruchu, tworzenie dokumentacji pracy przewozowej, wspomaganie rozliczeń należności z przewoźnikami, wspomaganie funkcji kontrolnych na stanowiskach dyspozytorskich. Przyjęte cele realizowane są poprzez: planowanie i realizację pracy przewozowej, rejestrowanie opóźnień i przyczyn ich powstawania oraz prognozowanie ruchu w przypadku zaistnienia opóźnień, rejestrowanie wydarzeń (kradzieży, dewastacji, wypadków), wspomaganie w przeprowadzaniu rozliczeń przewoźników z tytułu dostępu do infrastruktury, raportowanie dotyczące obciążenia linii i opracowywanie danych statystycznych, generowanie raportów i sprawozdań.

Informacje gromadzone w systemie SEPE ułatwiają też rozliczanie się Polskich Linii Kolejowych z przewoźnikami. Gdy pociąg jest uruchamiany poza planem, niezgodnie z zatwierdzonym rozkładem jazdy, przewoźnik musi się liczyć z konsekwencjami swojego działania. Gdy taki pociąg będzie utrudniał lub opóźniał przejazd innych pociągów, przewoźnik obciążany jest dodatkowymi opłatami.

Skomentuj:

Loading Facebook Comments ...

Leave a Reply

Your email address will not be published.